/ 42 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کیوان

اينجا وبلاگ حميد نيست دوستان... وبلاگ اصلی در واقع چند قدم اونطرفتره... اين کامنتدونی حقير است که گويا جوگير شده...

کیوان

حقير صفت کامنتدونيست البت٬ نه من حقير...

JaSa

ببين حميد! من کاری به دعواهای خانوادگی ندارم! ولی کلا قبول کن که "شمشير" انتقاد تو قبل از اينکه سازنده باشد کشنده است .. بيش از حد تيزش کردی اين شمشير را .. نكردي؟!

Enkratic

بسم تعالی ... نخست برای درای می نويسم که خداوند شاهد است اين پست را جز برای او ننوشتم .. نه خواستم محفلی سازم از افاضات علما (!) و نه ميدانی برای آزمودن گوی ِ سخن دوستان ... شايد آشکار نمودنش هم به سبب خيرات ِ معرفت بود که عابران عبرت گيرند و نادمان نديم ِ حقّ حقیقی ! .. درای عزيز .. حرفهايت همه اش خواندنی است .. همه اش زيباست .. همه اش از نوع هم شعرهايی است که پيشتر هم گمانم شنيده بودم .. حتّی پيشترها شنيده بودم که عيسی به حواريونش می گفت : اگر کسی به شما سيلی زد ٬ رخساره ات را برگرادن تا طرف ديگر آن هم مقابلش قرار گيرد (!) ... بعد در عوالم خام کودکی فکر می کردم که چطور انسانی با اين درجه ی خلوص و ايثار و محبّت حاضر می شود انسان ديگری را تنها به علّت شباهت ظاهری (!) به صليب کشند و خود در آسمان به آغوش پدر (*) پناه برد .. (اين استدلال دقيقا همانقدر کودکانه است که تو اخيرا در وبلاگ سجّاد مرتکب آن شدی و عدالت علوی را به مروّت مروتّی (!) به اشتباه آميخته ای .. ) ... حالا من باز هم به مثابه ی همان اوان کودکی خبطی در ذهنم افتاده است که : تو که اينهمه حرف های خوب می زنی ٬‌ اينکه اينهمه مروّت و مردانگی را يکجا قم

درای

صفرم: توصيه ميکنم هر دو این کامنتها را پاک کنی چون من نه دوست دارم و نه میتوانم این بازی را ادامه دهم. ۱. قصد نداشته و ندارم اين بحث را ادامه دهم ولی گريزی از پاسخی هر چند مجمل نيست. ۲. ايميلی که من به تو نوشتم اگر چه لحنی تند داشت ولي اولا خصوصی بود و ثانیا اين گونه که تو نوشتی هم نبود و صرفا تذکری بود من باب مواخات که خود مختار بودی بشنوی يا نشنيده بگيری. اين همه که تو در کامنت زير گفته ای تلخ و تند نبود. با این همه به خاطر تندترین واژه آن (وقیح) که آن هم مستقیم نسبت داده نشده بود از تو معذرت میخوام ۳. اگر تلخ و تند و گستاخانه تلقی شده است من در عمل به مبانی رفتاری ام دچار "خطا" شده ام و سعی ميکنم آن را اصلاح کنم نه اینکه به آن اعتقاد نداشته باشم. شایسته بود همان موقع به من به خاطر خطایم در لحن نامه خصوصی ام به تو٬ تذکر میدادی همان گونه که من آنچه را خطای تو در کامنتهای ویلاگهای عمومی تلقی میکردم به خاطر سابقه دوستی مان در یک ایمیل و نه پیش همه به تو هدیه کردم. با این همه هنوز هم نميدانم کجای آن مستوجب چنين تاختنی است: "نامه ای نخستين ات به اين حقير چگونه حسن خلقی بود .. قالو سلاما بود ؟ .. مرّو کراما ؟" ب

ehsan

سلام...پست خيلی زيبايی بود و کامنت ها هم به خصوص کامنت های سی ام دی ماه محمد .....از ديد يه ناظر خارجی می گم بحث خيلی خوبی بود...اما برا چی از يه جايی به بعد خصوصيش کرديد؟

ehsan

البته حدس می زنم که ريشه اش يه چيز خصوصی بوده اما اصولا چون خيييييلی وقته در جريان نيستم اينو ازون منظر ميگم که يه ناظر خارجی تا وسط اين بحثو با علاقه دنبال می کنه...اين مشکل تعيين حد <<خرد ورزی>> و <<صراحت لحن>> برای خيلی از ايرانی ها معضل بزرگيه...توی سن و موقعيت ما که...برای همين نظر داشتن بر مباحثه ی شما دو نفر و بقيه ای که وارد بحث شده اند اگه به صورت کلی و غير شخصی انجام بگيره برای شخص من(و فکر کنم خیلی های دیگه) که فرصت مغتنمی است!

آشنا

چرا کامنت AliVakili رو پاک کردی ؟

آشنای دیگر

همان که نوشته بود : ..حمید، تنهایی هم نوعی امتحان است..

پگاه

سلام،مرسی آقا احسان .حالا ديگه وب خصوصی ميکنيد؟